3 sposoby, jak zarabiać na Instagramie

Instagram

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy. Jedni preferują tradycyjną formę w firmach stacjonarnych, drudzy mają możliwość pracy zdalnej, a jeszcze inni zarabiają na czarnym rynku. Ostatnimi czasy Instagram stał się najbardziej rozpoznawalnym portalem społecznościowym, który umożliwia zarabianie pieniędzy poprzez zawarcie umowy z daną marką. Na czym to polega? W niniejszym artykule pokażemy 3 najistotniejsze sposoby, jak zarabiać na Instagramie, oraz od czego zacząć.

Od czego zacząć, by móc zarabiać na Instagramie?

Dla osób, którzy nie posiadają Instagrama, pierwsze, co muszą zrobić to zainstalować aplikację na swoim smartphonie i założyć na nim konto. Natomiast osoby, które już od dłuższego czasu są użytkownikami Instagrama i chcą zarabiać na tym serwisie, muszą pomyśleć nad produktami, lub usługami, które chcą promować. Jest to niezbędne, jeśli chcemy w takiej formie zarobić pieniądze. Dlaczego? Ponieważ firmy, u której zamierzamy promować produkt, musi być zgodny z naszymi oczekiwaniami, by ułatwić współpracę. Dlatego w tym celu należy wyszukać daną markę i skontaktować się z firmą, aby zawrzeć kontrakt na określony czas. Drugą kwestią jest ilość posiadanych użytkowników. Takie marki dokładnie sprawdzają ilość posiadanych przez nas osób obserwujących, ponieważ na tej podstawie stwierdzają, czy nadajesz się do promowania produktów, czy też usług.

Jakie są sposoby na zarabianie pieniędzy na Instagramie?

Gdy już pomyślałeś/aś nad produktami lub usługami, jakie chcesz promować i wyszukałeś/aś konkretne marki, to przede wszystkim skontaktuj się z tą firmą. Gdy pozytywnie rozpatrzą twój wniosek, to zaoferują ci kilka propozycji promowania produktu. Pierwszym z nich jest publikacja treści reklamowych na swoim profilu. Firma wysyła ci konkretny produkt i research, a twoim zadaniem jest napisanie treści reklamowej związane z tym produktem. Ważne jest to, aby treść nie była zbyt długa, ponieważ Instagram ma ograniczenia znakowe. Oprócz treści, ważnym elementem promującym są zdjęcia produktu. Spraw, aby sfotografowany towar był wysokiej jakości. Możesz także upiększyć zdjęcie wykorzystując różne programy graficzne – dzięki czemu możesz zyskać większą ilość odbiorców. Kolejnym sposobem jak zarabiać na Instagramie jest promowanie produktu poprzez amatorskie spoty reklamowe, umieszczone na twoim insta story. Podobnie jak z publikacją treści, należy przygotować tekst reklamowy. Gdy wyuczysz się treści, musisz nagrać krótki film promujący (około 30 sekund), wykorzystując produkt, który zostanie do ciebie dostarczony przez tą firmę. Ostatnim sposobem, by zarabiać na Instagramie jest sprzedawanie własnych zdjęć z produktem. Głównie dotyczy to marek odzieżowych. Polega to na tym, że firma wysyła ci produkt, a ty musisz sfotografować siebie wraz z założonym produktem. Tutaj przydałaby się pomoc osób trzecich. Najważniejsze jest to, aby naturalnie wyeksponować produkt, by przykuć uwagę odbiorców.
Przy zarabianiu w takich formach koniecznie jest wstawianie tzw. hashtagów. Są one niezbędną częścią promującą, ponieważ są to podlinkowane frazy, dzięki którym dany użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony do serwisu z promowanym produktem.

więcej: | | | | | | | | |

2 thoughts on “3 sposoby, jak zarabiać na Instagramie”

  1. Teresa

    Teraz to co druga osoba chce zarabiać na instagramie. Zapytajcie młodzież, czym się chcą zajmować – chcą być influencerami. Koszmar! Moim zdaniem to idzie już za daleko.

  2. Witek

    Wydaje mi się, że teraz Instagram i ogólnie social media są tak przesycone, że dopóki nie będzie cię inna znana influencerka promować to marna szansa na sukces. Te rady był skuteczne w 2015, kiedy wszystko raczkowało.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *