Jak zarabiać na kontach bankowych?

jak-zarabiac-na-kontach-bankowych-karta-debetowa

Mało kto o tym myśli i w ogóle się na to decyduje, a okazuje się, że da się zarabiać nie tylko na lokatach i kontach oszczędnościowych, ale i na kontach osobistych. W jaki sposób? O jakich zyskach mowa? Wyjaśniamy!

Jak zarabiać na kontach bankowych?

Z pewnością nie będzie dla nikogo odkryciem, że aby móc zarobić na koncie bankowym, należy zbierać bonusy, premie, nagrody i inne gratyfikacje, jakie banki dają swoim klientom. Brzmi banalnie, ale czy tak jest w rzeczywistości? I tak, i nie. Wiadomo, że banki nic nikomu nie dają za darmo. Jak więc można zyskać niewiele dając? Czy mówiąc bardziej skandalicznie – jak zarabiać na bankach, zamiast one na nas? Zacznijmy więc od tego, jak zyskują instytucje finansowe.

Jak zarabiają banki na klientach?

Zaskoczeniem dla wielu może być to, że banki najwięcej zarabiają na lojalnych klientach. A ilu z nas nimi nie jest, co? Najczęściej nie z uwagi na nie wiadomo jak wyjątkową ofertę, ale z lenistwa, przyzwyczajenia, braku wiedzy. Jak zarabia na Tobie bank? Różnorako. Przede wszystkim masz w nim konto bankowe, ale to często nie wszystko. Zakładasz lokatę, otwierasz konto oszczędnościowe, a czasem nawet… bierzesz kredyt gotówkowy lub kartę kredytową. Oczywistym jest, że bank niewiele zarobi na rachunku osobistym, ale na innych produktach – jak najbardziej. Chociaż… na koncie rozliczeniowym też. W sytuacji, gdy zmieni tabelę opłat i nałoży Ci płatność np. za kartę debetową, to nie zawsze coś z tym zrobisz. Weźmiesz to na siebie i tyle.

Musisz wiedzieć jedno: banki nie doceniają lojalnych klientów. Nie oferują im atrakcyjnych promocji. W zasadzie dzieje się to coraz rzadziej. Najczęściej po prostu premiują nowe osoby. Tak więc po prostu nie opłaca się być lojalnym wobec banku, bo nic się na tym nie zyska. Ba! Czasem nawet i straci, jak się pojawi opłata za wypłaty z bankomatu, za prowadzenie konta online itp.

Jak zarabiać na bankach?

Jak więc zarabiać na bankach? Przede wszystkim – regularnie zmieniać rachunek bankowy. Serio. Wcale nie musisz mieć jednego konta. Trzeba pilnować, by o zmianie rachunku informować pracodawcę. Jak ma się np. kredyt na rachunku, to trzeba go zostawić. Nie chodzi o to, by likwidować konta, ale by zakładać je, jak jest ku temu okazja.

Bardzo często banki dają profity już za samo założenie konta. Najlepiej sprawdzać, gdzie i ile oraz czy taka premia jest satysfakcjonująca. Co można zyskać otwierając nowy rachunek? Najczęściej jest to premia w gotówce, choć może być od czegoś zależna, np. od wysokości miesięcznie wpływającego wynagrodzenia lub ilości transakcji kartą debetową. Bywa tak, że nowy klient dostaje lub otrzymuje oprócz premii, także możliwość skorzystania z lokaty o atrakcyjnym oprocentowaniu. Zdarza się, że nowi klienci wraz z rachunkiem osobistym dostają konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem. Są i takie promocje, w ramach których można dostać prezent fizyczny – tablet, bilety do kina, bon do sklepu. Niemalże standardem jest, że banki nagradzają nowych klientów zwrotem wydatków za płacenie ich kartą.zarabianie-na-kontach-bankowych-bonusy-znizki-na-zakupy

Ale to nie wszystko. To jest sytuacja, w której zyskuje się za samo założenie konta osobistego w danym banku. A przecież rachunki bankowe zakładać mogą i inni. Bardzo często banki wprowadzają programy poleceń. O co chodzi? Jeśli poleci się bank innej osobie i ona otworzy w nim rachunek, wówczas można dostać za to nagrodę. Często zyskuje także osoba, którą się pozyskało.

A co jeszcze? Oczywiście programy money back. Co to takiego? To akcje, które zachęcają do płacenia kartą wydaną do konta. Najczęściej akcje są określone. Na przykład ma się zwrot kilka procent za płatność kartą za paliwo na jakiejś stacji, 10 zł za zakupy w jakimś sklepie, czy zniżkę -20% na jakieś produkty w sklepie, jeśli zapłaci się za nie BLIK-iem. Oczywiście to tylko kilka przykładów. Chodzi o to, że bank nagradza klienta za to, że płaci on kartą wydaną do konta.

więcej: | | | | | | | | |

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *