Jak zarabiać na Youtube? 5 praktycznych podpowiedzi

Youtube na smartfonie

Lubisz umieszczać filmy na Youtubie? A czy wiesz, że możesz na tym zarobić? Oczywiście może się to okazać niełatwe, ale korzystając z naszych rad zwiększysz swoje szanse na taki zarobek.

  1. Zostań partnerem Youtube
  2. Wykorzystaj platformy dla fanów
  3. Współpracuj z markami
  4. Znajdź dobry temat
  5. Wyróżnij się z tłumu

1. Zostań partnerem Youtube

Najłatwiej zarobić na reklamach. Aby sobie to umożliwić, trzeba zostać partnerem Youtube. W tym celu należy wprowadzić odpowiednie ustawienia w sekcji Creator Studio, a także zarejestrować się w sieci Google AdSense. Youtube będzie wyświetlać w twoich filmach i obok nich reklamy, a jeśli ktoś w nie kliknie, będziesz otrzymywać prowizję. Ta metoda zarobku jednak nie zawsze jest opłacalna. Nie masz gwarancji, że uda ci się uzyskać wystarczająco dużo wyświetleń i kliknięć, aby zarabiać satysfakcjonujące cię kwoty.

Trzeba też zdawać sobie sprawę, że nie każdy może przystąpić do programu partnerskiego Youtube. Zależy to od liczby wyświetleń. Żeby mieć taką możliwość, będziesz musiał zdobyć ich ponad 10 000.

2. Wykorzystaj platformy dla fanów

Istnieją platformy takie jak Patreon i Patronite, dzięki którym odbiorcy twoich filmów będą mogli dokonywać wpłat na twoje konto. Oczywiście trzeba ich do tego odpowiednio zachęcić. W jaki sposób? Metody są różne. Na pewno wypada wyróżnić ich spośród grona innych użytkowników. Można zaoferować im jakieś upominki albo dostęp do jakichś specjalnych materiałów, nieudostępnionych szerokiej publiczności.

3. Współpracuj z markami

Jeśli zamieszczane przez ciebie materiały będą miały dobrą oglądalność, mogą zainteresować się tym pewne marki. Sponsorzy zapłacą ci stałą kwotę za reklamy w twoich filmach – będziesz tylko musiał przez minutę bądź dwie prezentować w materiale określone produkty. Jeżeli ktoś kupi reklamowany produkt, otrzymasz dodatkową prowizję.

4. Znajdź dobry temat

Jeżeli chcesz zarabiać na Youtubie, powinieneś postarać się, aby materiały, jakie tam zamieszczasz, zainteresowały jak najwięcej odbiorców. Dlatego bardzo duże znaczenie ma to, jakie treści wrzucasz na Youtuba. Jaką zamierzasz wybrać tematykę? Polityka? Kuchnia? Historia? Może recenzje filmów, gier lub książek? Nie każda tematyka ma szansę w równym stopniu zainteresować internautów.

5. Wyróżnij się z tłumu

Znaczenie ma nie tylko sam temat, ale również sposób, w jaki go poruszasz. To nawet ważniejsze, bo szybko stracisz zainteresowanie odbiorców, jeżeli na ciekawy temat będziesz mówił w nieciekawy sposób. Z drugiej strony, jeżeli masz dar, możesz zainteresować nawet kogoś, kogo na co dzień dana tematyka nie ciekawi.

Pamiętaj, że bez względu na to, jaką tematykę wybierzesz, z pewnością nie będziesz jedynym youtuberem, który ją porusza. Pojawia się więc konieczność wyróżnienia się spośród innych, którzy również ją wybrali. Powinieneś znaleźć własny, unikalny sposób przedstawiania danej tematyki, tak, aby to właśnie od ciebie odbiorcy chcieli o niej słuchać, a nie od konkurencji.

więcej: | | | | | | | | |

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *