Jaka zarabiać na fotografii, szukać zleceń i wyceniać zdjęcia?

Fotografia

Ukończyłeś szkołę fotograficzną, lub specjalistyczny kurs? Uważasz, że posiadasz niezwykłe umiejętności przy robieniu zdjęć, ale masz problem z wyszukiwaniem klientów, byś mógł na tym zarabiać? W poniższym artykule pomożemy ci rozwiać tą wątpliwość. Pokażemy, gdzie najlepiej szukać zleceń na różne sesje fotograficzne, oraz jak odpowiednio wyceniać zdjęcia, abyś sukcesywnie zarabiać przy tym zawodzie.

Gdzie najlepiej szukać zleceń fotograficznych?

Zapewne pamiętasz swoje początki związane z fotografią. Prosiłeś swoich znajomych, by pozowali do twoich zdjęć, oraz promowali twoje usługi. Jednakże, wciąż poszukujesz więcej klientów, abyś mógł więcej na tym zyskać. Zawód fotografa ma to do siebie, że wciąż przybywa nam konkurencji i trudno jest wyszukać odpowiednich klientów. Jeśli już robiliśmy sesje zdjęciową swoim najbliższym, to już wypracowaliśmy sobie pewną reklamę. Taka forma reklamy sprawia, że dociera do osób spoza naszego środowiska, ponieważ nie znamy wszystkich osób naszych najbliższych. Można także ogłosić swoje usługi na różnych stronach internetowych, bądź mediach społecznościowych. O wiele łatwiej jest wstawić swoją reklamę w internecie, niż roznosząc ulotki po mieście. Możesz mieć pewność, że twoja reklama dotrze do jak największej grupy odbiorców.

Jak odpowiednio wyceniać zdjęcia fotograficzne?

Na początek warto się zastanowić nad twoją specjalizacją. Dlaczego? Ponieważ jest wiele tematów z dziedziny fotografii, w której każdy wycenia zdjęcia w odpowiedni sposób. Począwszy od amatorskich, do tych profesjonalnych obejmujące np. fotografie ślubne. Jeśli masz problem z wycenieniem swoich robionych zdjęć, warto zobaczyć, jak konkurencja wycenia swoje prace. Możesz porównać ceny i dostosować swoje tak, aby były korzystne dla ciebie i dla twojego portfela. W tym celu, możesz zaproponować swoją promocję na zasadzie pierwszej sesji darmowej. Gdy klientowi spodobają się zdjęcia, które zrobiłeś, to z pewnością dostosuje się do twojego cennika.

Jak zarabiać na fotografii?

W tej części artykułu skupię się bardziej nad sposobem postępowania z klientem, aby korzyć była zarówno po twojej stronie, jak i po stronie klienta. Gdy otrzymujesz zlecenie od klienta, postaraj się zaproponować tematykę, w której się specjalizujesz. Dobrzy by było, jakbyś pozwolił klientowi zaproponować swoją wizję na sesję zdjęciową, by czuł ogromną satysfakcje z pracy. Co jest ważne, by nie krytykować propozycji od klienta. Miej na uwadze fakt, że klient nie ma doświadczenia w dziedzinie fotografii, jednakże to od nas zależy, czy osoba, której robimy zdjęcia będzie zadowolona z rezultatów. Gdy sesję można udać za udaną, postaraj się zaplanować kolejną w taki sposób, aby klient nie czuł się zmuszany. Jeśli chcesz sukcesywnie zarabiać na fotografii, musisz dostosować się do potrzeb samego klienta. W tym celu, możesz zaproponować wizję na przyszłą sesję fotograficzną, by bardziej przyciągnąć do siebie klientów.

więcej: | | | | | | | | |

One thought on “Jaka zarabiać na fotografii, szukać zleceń i wyceniać zdjęcia?”

  1. Krakus

    Odpowiednia wycena to jeszcze nic, trzeba Polaków oduczyć, ze wszystko należy im się za darmo czy półdarmo, jeżeli chcą mieć zdjęcia dobrej jakości. Nie mówiąc już o tanich, słabych fotografach, którzy bardzo psują rynek.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *