Wymiana Bitcoin w internetowych kantorach, na czym polega, ile zarabia kantor bitcoin?

Dwie duże monety bitcoin

Bitocin stanowi najbardziej znaną kryptowalutę, która pozwala na wymianę pieniędzy w inny sposób niż poprzez tradycyjną transakcję bankową. Jeżeli interesuje cię tego typu wymiana, w poniższym artykule znajdziesz ważne informacje, które pozwolą ci stopniowo odkrywać Bitcoin i korzystnie na nim zarabiać.

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to bardzo popularna w dzisiejszych czasach wirtualna waluta, która jest tworzona i przetwarzana elektronicznie. Nie istnieje w formie fizycznej. Stanowi ciąg kilkudziesięciu znaków układających się poprzez skomplikowane ciągi matematyczne formowane w zaszyfrowany kod. Aby móc się nim posługiwać trzeba posiadać wirtualny portfel, który założymy, korzystając z internetowych stron, jak KantorBitcoin.pl. Każdy użytkownik otrzymuje elektroniczny klucz zabezpieczający, przypisany tylko i wyłącznie do jego indywidualnego konta. Służy on do weryfikacji ilości posiadanych kryptowalut. Aby móc posługiwać się Bitcoinem wystarczy mieć podstawową wiedzę na temat obsługi komputera, ponieważ nie jest to ani skomplikowany, ani wymagający specjalistycznej wiedzy proces. Nie trzeba kończyć specjalnych kursów ani szkoleń. Każdy może zostać posiadaczem Bitcoina.

Złota moneta bitcoin

Wymiana Bitcoin w internetowych kantorach – jak działa?

Bitcoin nabywa się w kantorach internetowych, ale można to zrobić również i w stacjonarnych. Niestety nie wszędzie znajdzie się kantor obsługujący Bitcoin. Takich trzeba szukać w większych miastach, dlatego o wiele korzystniejsze i wygodniejsze jest korzystanie z internetowych kantorów. Po wybraniu tego konkretnego należy wpisać kwotę oraz rodzaj waluty, jaką chcemy kupić a w następnej kolejności, wysyłamy pieniądze na wskazany rachunek bankowy. Zakupione środki zostają przekazane na określony internetowy portfel kryptowalut. Jeśli chcemy wymienić Bitcoin na złotówki, wówczas przesyłamy pieniądze na adres e-portfela wskazanego przez kantor, który później, przekazuje daną kwotę przeliczoną na złotówki.

Wymiana Bitcoinów w kantorach internetowych jest bardzo prosta. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów czy ekonomii. Nie trzeba znać się na wykresach, tylko najzwyczajniej kupujemy tyle, ile potrzebujemy i to w każdym dowolnym momencie. Formalności podczas zakupu Bitcoina są minimalne, proste w obsłudze i całkowicie bezpieczne.

Ile zarabia kantor Bitcoin?

Cena Bitcoia w kantorze internetowym jest zawsze wyższa niż na giełdzie, gdyż zarabia on na różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Oprócz tego doliczana jest również prowizja za dokonaną operację, która mieści się w przedziale 2% – 5%. Z racji tego, że środki trafiają do internetowego portfela, konieczne jest uiszczenie opłaty transakcyjnej w samej sieci Bitcoin. W poszczególnych kantorach wygląda to inaczej ale przeważnie oscylują one w granicach 0,0001 BTC – 0,0002 BTC. Wysokość takiej opłaty nie zależy od wartości przesyłanych Bitcoinów. Im mniej kupujemy i przesyłamy, tym opłata transakcyjna będzie miała większy wpływ na początkową wartość całego zakupu. W niektórych kantorach internetowych zdarzają się jeszcze dodatkowe opłaty jak prowizja dla pośrednika płatności.

więcej: | | | | | | | | |

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *